d5

ROCKOVÉ TŘTĚNICE

Mé jméno je Lukáš Lepšík a jsem promotérem festivalu Rockové Třtěnice. Areál v Třtěnicích byl vybudován koncem sedmdesátých let, na vybudování se podíleli požárníci místního sboru. Byla vybudována bouda a malé pódium. V 85 roce, před sjezdem rodáků, se místní hasiči rozhodli, že areál kompletně zastřeší a tak se i stalo.
V té době moc zastřešených areálů jako je v Třtěnicích nebylo, takže místní hasiči zde pořádaly různé koncerty, jejich návštěvnost byla opravdu veliká. Jelikož ale bylo pořádání hudebních akcí velmi časově náročné, tak postupem času koncertů ubývalo a nakonec skončily úplně. Dobrovolní hasiči ale nechtěli, aby areál zpustnul a tak ho začali pronajímat nadšencům rocku a heavy metalu.
Kapacita areálu pojme na stání až 1200 lidí největším rekordmanem je Tomáš Vohaňko kterému se podařilo tento počet do areálu našlapat a to když tam hrála skupina Katapult. Od roku 2016 si areál pronajímám já. Myšlenka, uspořádat festival, vznikla v březnu 2016. První dva ročníky jsem organizoval společně se Zdeňkem Svobodou, se kterým jsme v letním areálu prožil krásné chvilky života. Po té jsme se dohodli, že každý půjdeme svou cestou, neboť se naše názory rozcházely.
Začátky festivalu byly velmi krušné, ale kdysi mi jeden zpěvák z velmi oblíbené kapely řekl: „Když někdo něco dělá dobře, tak výsledek se musí dřív nebo později dostaví“

Chtěl bych poděkovat místnímu starostovi Zdeňku Bydžovskému za vstřícné jednání okamžitou pomoc, řešení problému a hlavně zato, že areál je v takovém stavu v jakém je, stále se tam něco buduje a zlepšuje ale také všem za úžasnou atmosféru na 3. ročníku festivalu ROCKOVÉ TŘTĚNICE.

Promotér Lukáš Lepšík